Bierzmowanie 2023

Bierzmowanie to jeden z trzech sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. - Jego istotą jest przekazanie wiernym "znamienia daru Ducha Świętego i umocnienie ich wiary" - informuje Katechizm Kościoła Katolickiego.

W przygotowaniu do sakramentu nie chodzi tylko o obecność na spotkaniach czy opanowanie podanego materiału. - To, co najcenniejsze, to pomoc młodym w otwarciu na nowe perspektywy przeżywania swojej wiary. Na pewnym etapie życia nie wystarczy już człowiekowi doświadczenie wyniesione z dzieciństwa związane z tym, jak przeżywali te tajemnice rodzice, rówieśnicy, czy jaki jest po prostu zwyczaj. Trzeba przyjąć pewne treści, jako swoje i wciąć odpowiedzialność także za kształt przeżywania swojej wiary.

Młodzież klas VIII naszej parafii, parafii Moszczenica, Nowy Sącz Biegonice oraz Żeleźnikowej przeżyła tę uroczystość 15.05.2023 r. W tych wyjątkowych warunkach dzień "Zesłania Ducha św." przeżyty był z godnością i należnym skupieniem. Dziękujemy Bogu za nowych świadków i rycerzy Chrystusa.

 • image008
 • image030
 • image038
 • image040
 • image053
 • image068
 • image073
 • image096
 • image102
 • image109
 • image116
 • image118
 • image123
 • image124
 • image143