Ogłoszenia duszpasterskie

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność. Dzisiaj centralne uroczystości ku czci św. Kingi w klasztorze. Uroczysta Msza św. o godz. 11.00.

2. W środę, w parafiach starosądeckich uroczystość św. Kingi patronki miasta, zaś w klasztorze uroczystość odpustowa. Starajmy się uczcić naszą patronkę udziałem we Mszy św.

3. W czwartek we wspomnienie św. Krzysztofa, będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Zachęcamy do pobłogosławienia nowych pojazdów i do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży. Z tej racji dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów.
W tym dniu na Mszy św. wieczornej będziemy przyzywać wstawiennictwa św. O. Pio. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W piątek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym - wieczne szczęście w niebie.

5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy samych radosnych i spokojnych dni.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
   22 VII - św. Maria Magdalena orędowniczka osób kuszonych,
   23 VII - św. Brygida szwedzka mistyczka, patronka Europy.
   24 VII - św. Kinga polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu.
   25 VII - św. Jakub Większy pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii. Uroczystość odpustowa w Podegrodziu. Suma Odpustowa o godz. 11.00.
   26 VII - święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.

6. W dniach od 4 do 11 sierpnia br. w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu odbędzie się Tygodniowy Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego przeżywany pod hasłem: "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym". Zapraszamy do wspólnej modlitwy przed Cudownym Wizerunkiem Jezusa Przemienionego na Sądeckiej Górze Tabor. Program na tablicy ogłoszeń.

7. W dniach od 29 lipca do 3 sierpnia w Domu Rekolekcyjnym OPOKA odbędzie się Seminarium Naukowe "Człowiek i jego świat", organizatorzy zapraszają. Program na tablicy ogłoszeń.

8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Gość Niedz. poleca: "Potrzeba 3 x P" - ja Gzeta Wyborcza od lat walczy ze szkolnymi lekcjami religii; "Z miłości do świętej pokutnicy" - czy się zajmuje bractwo św. Marii Magdaleny? Zaś NIEDZIELA poleca: "Trzy słowa, trzy róże" - po 78 latach Kościół uznał prawdziwość objawień mistyczki Pieriny Gilli; "Śmierć na literę F" - skala uzależnienia polskich nastolatków jest od dawna budząca niepokój.