Ogłoszenia duszpasterskie

1. Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: "Oto maja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką". Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.

2. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego po Mszy św. wieczornej.

3. W czwartek przypada 13 czerwca dzień Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy na godz. 20.00 na kolejne Nabożeństwo Fatimskie.

4. Niech Pan Jezus obficie wylewa swoje łaski na solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
11 VI - św. Barnaba uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem.
12 VI - bł. Roman Sitko rektor Seminarium Duchownego w Tarnowie, ofiara II Wojny Światowej.
13 VI - św. Antoni z Padwy  portugalski franciszkanin, wybitny kaznodzieja i misjonarz, ogłoszony Doktorem Kościoła. Uroczystość odpustowa w Gołkowicach.
14 VI - bł. Michał Kozal wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.

5. Ofiary do puszek zbierane po Mszy św. przeznaczone są na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za pomoc dla tych uczelni.

6. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na "Hołd Janowie Pawłowi II" montaż poświecony 25 rocznicy pobytu Ojca Świętego w naszym mieście.

7. W sobotę wieczorem o godz. 19.00 przy Ołtarzu Papieskim wykonane Oratorium o Świętej Kindze zostanie. Zwieńczeniem sobotniego wieczoru będzie Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

8. Do nabycia Gość Niedz. w nim warto przeczytać: "Żar serca nie gaśnie" - kult serca Maryi i Jezusa nie gaśnie; "To bluźnierstwo" - czy religijność może oddalać od Boga? Jest też nowy numer Historii Kościoła - wakacyjny przewodnik historyczny. NIEDZIELA poleca: "Jakość wiary" - wiara wystawiana na próbę to sprawdzian jej trwałości; "Fenomen Karoliny" - wciąż odkrywamy bogactwo życia bł. Karoliny.