Ogłoszenia duszpasterskie

1. "Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?" - pytanie wybrzmiewające w dzisiejszą niedzielę może znaleźć wiele odpowiedzi. Ostatecznie sprowadza się jednak do pytania o naszą duchową kondycję. Podejmujmy nieustannie trud gotowości na spotkanie z Panem.
2. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki "Maximum illud" papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby misji.

3. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszach św. oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.

4. Dzisiaj rozpoczynamy Triduum Modlitewne przed Uroczystym Wejściem do nowej świątyni. W poniedziałek i wtorek na Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 będziemy duchowo przygotowywać się na tę uroczystość pod przewodnictwem ks. Dziekana Józefa Wałaszka. We wtorek od godz. 15.30 spowiedź św. przed naszą Uroczystością i Uroczystością Wszystkich Świętych. Starajmy się w ten sposób przygotować nasze czyste wnętrze na wejście do naszej świątyni. Uroczystość wejścia do nowego kościoła w najbliższą sobotę o godz. 15.00. Zbieramy się przy kaplicy. O godz. 14.30 odmówimy różaniec. A o godz. 15.00 pod przewodnictwem ks. Abp Wiktora Skworca udamy się do kościoła. Drzwi kościoła otworzy ks. Arcybiskup i wtedy wszyscy wejdziemy. Nie będzie można wejść wcześniej, gdyż drzwi będą zamknięte. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na to historyczne wydarzenie.

5. Zbliża się czas listopadowej modlitwy za zmarłych. Wychodząc ze świątyni, można zabrać karty wypominkowe.

6. Serdeczna życzenia kierujemy pod adresem jubilatów i solenizantów nowego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
22 X - św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.

7. Polecamy lekturę prasy katolickiej. W tym tygodniu do nabycia: GOŚĆ NIEDZ. a w nim polecamy: "Święta rodzina" - niebawem rozpocznie się proces beatyfikacyjny rodziców św. Jana Pawła II; "Ofiara ruszyła lawinę" - 35 lat temu został zamordowany ks. Jerzy Popiełuszko. Przeszkadzał złu. NIEDZIELA poleca: "Jak prymas Wyszyński wybierał papieża?" - jaką rolę w wyborze odegrał kard. Wyszyński?; "Lekarstwo na zdziczenie" - Słowo Boże na zdziczenie współczesnego języka. Tygodnik IDZIEMY poleca "Na drogach wierności" - o bł. ks. Jerzym Popiełuszce; "Matka trędowatych" - o niezwykłej lekarce dr Wandzie Błeńskiej. Do nabycia nowy numer Z GRODU KINGI i miesięcznik MIŁUJCIE SIĘ.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Julię Radecką