Ogłoszenia duszpasterskie

1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

2.  We wtorek wypada 16 dzień miesiąca. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy czcicieli św. Jana Pawła II.

3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 17.30, a w piątek Nowenna do Bożego Miłosierdzia św. Faustyny po Mszy św. wieczornej.

4. W czwartek na Mszy św. wieczornej będziemy prosić o wstawiennictwo św. Rity. Zapraszamy wszystkich czcicieli tej wyjątkowej patronki.

5. W poniedziałek rozpoczyna się nowenna przed odpustem ku czci św. Kingi. Siostry Klaryski zapraszają. Szczegóły na plakacie. W związku z odpustem można nabyć w klasztorze książkę pt. Sól, co nigdy nie wietrzeje. Cnoty św. Kingi". Autor ks. Mateusz Florek.

6. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń i planów.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
15 VII - św. Bonawentura biskup, Doktor Kościoła, autor traktatów teologicznych;
16 VII - Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, Karmelitów.

7.  Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego zaprasza na Małopolski Festiwal Smaku, który odbędzie się 21 lipca w Podegrodziu. Rozpoczęcie o godzinie 15.00. Możemy spodziewać się kulinarnej i rodzinnej atmosfery oraz wielu atrakcji. W programie m.in. pokazy i warsztaty gotowania, które poprowadzi znany kucharz oraz lokalne Koła Gospodyń Wiejskich, a także degustacje, strefa dla dzieci. Miłośnicy regionalnych smaków będą mogli zrobić zakupy na stoiskach małopolskich producentów.

8. Na czas wakacji polecamy dobrą lekturę. Dziś do nabycia GOŚĆ NIEDZ. a w nim: "Bo życie jest żywe" - o wartości każdego życia i szukaniu skutecznej metody wybudzania ze śpiączki mówi Ewa Błaszczyk; "Pod płaszczykiem" - czy Bóg może działać przez kawałek płótna? O szkaplerzu. NIEDZIELA zaś poleca: "Moje dziecko nie chce chodzić do kościoła" - co robić w takiej sytuacji?; "Polskie serce w sercu Indii" - o dr Helenie leczącej trędowatych.

9. Centrum rekolekcyjne OPOKA zaprasza od 14.07. - 20.07. na Seminarium Naukowe "Idee - Człowiek - Filozofia. Szczegóły na plakacie.