Ogłoszenia duszpasterskie

1. Od ubiegłej niedzieli rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców. Jan Paweł powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: "Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi". Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan.

2. W poniedziałek rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem "Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc". Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

3. W czwartek na Mszy św. wieczornej polecimy się opiece i wstawiennictwu św. Rity.

4. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości. Babcie i dziadków zapraszamy 22 stycznia na godz. 17.00 na chwilę wspólnych życzeń i życzliwości od wnuków i na Mszę Świętą. Z tego też powodu adoracja zakończy się o godz. 16.45.

5. W tym tygodniu patronują nam:
- we wtorek 19 stycznia - św. Józef Sebastian Pelczar biskup, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, wzór gorliwości apostolskiej i modlitwy;
- w środę 21 stycznia - św. Agnieszka dziewica i męczennica, poniosła śmierć męczeńską podczas prześladowań chrześcijan za czasów cesarza Dioklecjana.

6. Gość Niedz. poleca:  "Szczepić się, czy nie szczepić" - szczepienie nie jest obowiązkiem, czy warto skorzystać z tej metody walki z pandemią?; "Wytrwaj do końca" - jak w pełnych zamętu czasach nie strącić wiary? NIEDZIELA poleca: "7 ważnych ekumenicznych pytań" - np. czy możemy uczestniczyć w nabożeństwach innych Kościołów?; "Broniąc naszego Papieża, bronimy Kościoła i Polski" - dlaczego środowiska lewicowe tak mocno uderzają w Jana Pawła II?

7. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie - my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Caritas diecezji tarnowskie bardzo prosi o przekazanie 1% na cele Caritasu.

8. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ogłosił niedzielę 24 stycznia "Dniem solidarności z Chorwacją". Tego dnia we wszystkich polskich kościołach będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Również w naszej parafii po wszystkich Mszach św. przedstawiciele Caritas będą zbierać ofiary pieniężne do puszek na ten cel. Bardzo prosimy o ofiarność.

9. Przyszłą niedzielę wraz z Kościołem powszechnym będziemy przeżywać po raz drugi Niedzielę Słowa Bożego. Starajmy się docenić Pismo św. w naszym chrześcijańskim życiu.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.