Ogłoszenia duszpasterskie

1. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy je Bożej Opatrzności przez ręce naszej niebieskiej Matki - Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki.

2. W poniedziałek, 10 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika. Przypuszcza się, że zginął za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II.

3. W środę zapraszamy na wspólną modlitwę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30, zaś w czwartek zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00.

4. W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa. Liturgiczny obchód rozpoczniemy wieczorną Mszą Świętą wigilijną, sprawowaną w piątek, 14 sierpnia, o godz. 17.30. W samą uroczystość Msze Święte w naszym kościele w porządku niedzielnym.

5. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. W tę uroczystość dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym Maryja osiąga pełnię zbawienia. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga.

6. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać "Cud nad Wisłą" z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 11 VIII - św. Klara dziewica, która wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.
 14 VIII - św. Maksymilian Maria Kolbe franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia.

7. Zachęcamy do prasy katolickiej. Gość Niedz. poleca: "Nie potrzebna konwencja" - dlaczego należy wypowiedzieć konwencję stambulską?; "Rozmowa beż żenady" - jak rozmawiać z dziećmi o płciowości? NIEDZIELA poleca: "Chrześcijaństwo jest wymagające" - co oznacza być chrześcijaninem?; "To nie wojna religijna, to polityka" - symboliczne znaczenie przekształcenie muzeum Hagia Sophia na meczet.