Ogłoszenia duszpasterskie

1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: "wypłyń na głębię" nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.

2. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 11.00. Pół godziny wcześniej możliwość skorzystania ze spowiedzi św. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia.

3. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

4. Dnia 14 lutego wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne.
Po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja w następującym porządku:
           do godz. 12.30 - adorują uczestnicy sumy
     12.30 - 13.30 - mieszkańcy Mostek i ul. Piłsudskiego
     13.30 - 14.30 - mieszkańcy Osiedla Północ
     14.30 - 15.30 - mieszkańcy bloków 1,2,3,4.
     15.30 - 16.30 - mieszkańcy bloków 5,6,7,8.
    16.30 -Nieszpory Eucharystyczne i Msza św. wieczorna
W przyszłą niedzielę ofiary na tacę na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

6. Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 11 II - wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego,
 14 II - św. Cyryl mnich, i św. Metody biskup, patroni Europy.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY poleca: "Maryja płacze nad światem" - o sanktuarium maryjnym w Akicie, gdzie papież Franciszek pragnie modlitwy o pokój na Bliskim Wschodzie; Świat wstrzymał oddech" - o początkach zwołania Soboru Watykańskiego II przez św. Jana XXIII. NIEDZIELA zaś poleca: "Lekarz w białym chlebie" - reportaż z Lurdes, z kliniki, którą założyła 161 lat temu Matka Boża; "Cuda dzieją się codziennie" - codziennie doświadczamy cudów, trzeba jej tylko dostrzec. Najmłodszym czytelnikom polecamy PROMYCZEK DOBRA.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Józefa Bawełkiewicza.