Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. W liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności królestwa, w którym Pan Bóg "otrze wszelką łzę" i będzie wszystkim we wszystkich.

2. Dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Serdecznie witamy Ks. Bogusława Kowalskiego, który głosi rekolekcje dla naszej Parafii. Prośmy dla Księdza Rekolekcjonisty o błogosławieństwo Boże i światło Ducha Świętego, a dla całej Parafii o owocne przeżycie tego rekolekcyjnego czasu.

4. W poniedziałek, wtorek i środę podczas rekolekcji Msza święta poranna o godz. 700. Spowiedź rekolekcyjne codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą.

5. We wtorek przypada 14. Rocznica konsekracji biskupiej Pasterza naszej diecezji bpa Andrzeja Jeża polecajmy Jego osobę w naszych modlitwach.

6. W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w piątek od godz. 1500. W piątek z sakramentami świętymi odwiedzimy chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej od godz. 8.00. W pierwszą sobotę miesiąca przed Mszą Świętą o godz. 6.30 nasze osobiste i wspólnotowe intencje przedstawimy Niepokalanemu Sercu Maryi podczas nabożeństwa pierwszej soboty.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent - czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w Adwent wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni. Przyszła niedziela I miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary na tacę przeznaczone na cele inwestycyjne w naszym kościele.

9. Od przyszłej niedzieli Caritas będzie rozprowadzał świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

10. Starosądecki Klub Honorowych Dawców Krwi oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Starym Sączu zapraszają na akcję oddawania krwi, która odbędzie się 3.12. od godz. 800 do 1300 w budynku OSP w Starym Sączu przy ul. Krakowskiej.

11. Gość Niedz. poleca: Czy jest szansa na to, by przyszłe pokolenia zobaczyły zjednoczony Kościół? oraz "Korony z głów, Pan idzie!" -  o znaczeniu aktu osobistego przyjęcia Jezusa za swojego Pana i Zbawiciela. Niedziela poleca: "Jakiego Kościoła chcemy?" oraz "Koniec świata czy… początek?" Do nabycia również MAŁY GOŚĆ dla dzieci.