NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 21 kwietnia 2019

1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.

2. Msze Święte w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny według porządku niedzielnego.

3. W drugim dniu Świąt Wielkanocnych naszymi ofiarami będziemy wspierali katolickie uczelnie i wydziały teologiczne w Polsce.

4. Trwa nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do jej odmawiania w oktawie Wielkanocy na zakończenie Mszy Świętej wieczornej.

5. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów.

6. Zachęcamy do prasy katolickiej Gościa Niedz.; Niedzieli i miesięcznika MIŁUJCE SIĘ. Dzieci mają świąteczny Mały Gość z płytą ARKI NOEGO i Promyczek Dobra.

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY - 22 kwietnia 2019

1. Trwa oktawa uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Święte dzisiaj według porządku niedzielnego. Zapraszamy do udziału w Eucharystii, także w pozostałe dni oktawy.

2. Dzisiaj naszymi ofiarami wspieramy katolickie uczelnie i wydziały teologiczne w Polsce. Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. W kolejnym dniu nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia zapraszamy na nabożeństwo po Mszy Świętej wieczornej.

4. Z racji na trwającą oktawę Świat Wielkanocnych, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Przyszła niedziela to II Niedziela Wielkanocy, niedziela Miłosierdzia Bożego. Z tej racji w naszej wspólnocie będziemy przeżywać Odpust Parafialny. Serdecznie zapraszamy do uczczenia Miłosierdzia Naszego Pana. Suma odpustowa o godz. 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. W Niedzielę Miłosierdzia na zakończenie Mszy Świętych odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia.

6. Przyszła niedziela rozpoczyna obchodzony w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcje organizowane przez Caritas naszej parafii i diecezji.

7.  "Parafia św. Małgorzaty w Nowym Sączu zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary ze św. Janem Pawłem II. Są to 9-tygodniowe rekolekcje w życiu codziennym. Pierwsze spotkanie we wtorek 30 kwietnia, o godz. 17:30 w Sali Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy do udziału. Szczegóły znajdują się na plakacie".

8. W piątek po Mszy św. wieczornej, spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.