Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

2. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.

3. W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Pozostawił ważną myśl, że "Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa".

4. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.00. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu.

5. Tego dnia w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji. Jest to jednocześnie Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Naszą modlitwą będziemy wspierać siostry zakonne zaangażowane w pracę misyjną.

6. W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy św. o godz. 6.30 - serdecznie zapraszamy!

7. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszach św. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00. Ofiary na tacę na wystrój kaplicy Matki Bożej.

8. W tym tygodniu patronują nam:
- wtorek, 27 września - Święty Wincenty a Paulo prezbiter, założyciel Zgromadzenia Sióstr Szarytek, patron dzieł miłosierdzia;
- środa, 28 września - Święty Wacław książę czeski, męczennik za wiarę, patron Czech;

9. W tym roku kończy się kadencja Rady Duszpasterskiej od przyszłej niedzieli do 15.10. można będzie składać nazwiska kandydatów do tej rady. Urna będzie wystawiona przy wejściu do kościoła.

10. Akcja Katolicka 8.10. organizuje pielgrzymkę Ludźmierz, Rdzawka i Rabka. Szczegóły na tablicy ogłoszeń

11. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej.

12. Polecamy prasę katolicką. Gość Niedz. poleca: "Pozłacane naczynia gliniane" - jakie są źródła klerykalizmu i dlaczego jest on wrogiem kościoła?; "Wejście smoka" - czy Europa stanie się chińską kolonią? NIEDZIELA poleca: "Chronią, ratują, prowadzą, zwiastują, strzegą" - kim są aniołowie?; "Naucz się rozmawiać z nastolatkiem" - ekspert podpowiada jak to robić. Do nabycia Mały Gość Niedz. dla dzieci, w nim jako dodatek różaniec na ręke.

13. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do siebie + Tadeusza Kurzeję