Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

2.  W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada (wyparte przez dzisiejszą niedzielę) święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie, szczególnie na Nabożeństwie Różańcowym.

3. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec. W naszym kościele w dni powszednie o godz. 17.00,a w niedzielę o godz. 16.00 gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym. Wszystkich parafian zapraszamy na tę modlitwę.

4. W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II. Na zakończenie Mszy św. w tym dniu zaniesiemy nasze modlitwy i Jego pomoc na ten trudny czas w naszym życiu. O. Pio uczcimy w przyszły czwartek.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  20 X - św. Jan Kanty prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia.
  22 X - św. Jan Paweł II papież Polak, wielki nauczyciel wiary  i bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.

5.  Ze względu na powrót zachorowań na COVID ks. Bp Ordynariusz udziela dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. Zgodnie z przepisami w naszym kościele może uczestniczyć obecnie 200 osób. Starajmy się tak rozlokować, abyśmy pomiędzy sobą mieli bezpieczne odległości. Przypominamy, że obowiązek noszenia maseczek jest zarówno w  kościele jak i poza nim.

6. W związku z zaistniałą sytuacją wstrzymane jest przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania jak i odwiedziny chorych z Najśw. Sakramentem przez szafarzy.

7. W przyszła niedzielę będziemy przeżywać I rocznicę wejścia w mury naszej świątyni. W czasie Mszy św. podziękujemy Bogu za ten opatrznościowy dar na te trudne czasy.

8. Gość Niedz. poleca: "Parafia nie może być ideałem" - co robić, aby parafia była wspólnotą?; "Nie ma Komunii bez jedności" - jak to jest z przyjmowaniem Komunii św. na rękę; "Paraliżujący ból" - jakie są przyczyny migreny i jak się przed nią bronić? Niedziela poleca: "Wstajemy z kolan" - koniec z opluwaniem Polski w zagranicznych mediach; "Jan Paweł II wyprzedził swoje czasy" - czy przypadkiem, nie przestaliśmy rozumieć nauczania naszego Wielkiego Rodaka?