Spektakl o św. s. Faustynie

W niedzielę Miłosierdzia 3.04. o godz. 18.00 młodzież i dzieci z naszej parafii wystawili spektakl o św. S. Faustynie. Scenariusz spektaklu napisała p. Danuta Hejmej i jest równocześnie reżyserem przedstawienia. Pomocy udzielili jej p. Ewa Zięba i p. Marek Zięba.

Św. S. Faustyna to Apostołka Bożego Miłosierdzia, Sekretarka Jezusa Miłosiernego, Prorok naszych czasów, wielki Mistyk, Mistrzyni życia duchowego - to tytuły, które najczęściej pojawiają się przy imieniu św. Siostry Faustyny Kowalskiej ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia. Należy do grona najbardziej znanych i lubianych świętych oraz największych mistyków w historii Kościoła. Zasadniczym zadaniem Siostry Faustyny było przekazanie Kościołowi i światu orędzia Miłosierdzia, które jest przypomnieniem biblijnej prawdy o miłości miłosiernej Boga do każdego człowieka, wezwaniem do zawierzenia Mu swego życia i czynnej miłości wobec bliźnich. Jezus nie tylko ukazał jej głębię swego miłosierdzia, ale także przekazał nowe formy kultu: obraz z podpisem Jezu, ufam Tobie, święto Miłosierdzia, Koronkę do Miłosierdzia Bożego i modlitwę w chwili Jego konania na krzyżu, zwaną Godziną Miłosierdzia. Do każdej z nich, a także do głoszenia orędzia Miłosierdzia przywiązał wielkie obietnice pod warunkiem troski o postawę zaufania Bogu, czyli pełnienia Jego woli, oraz świadczenia miłosierdzia bliźnim.

Aktorzy w spaniały sposób ukazali postacie Jezusa, s. Faustyny, bł. ks. Michała Sopoćko oraz innych postaci zawartych w przedstawieniu.

Oto galeria zdjęć z tego spektaklu.

 • IMG_2709
 • IMG_2724
 • IMG_2726
 • IMG_2727
 • IMG_2730
 • IMG_2733
 • IMG_2741
 • IMG_2742
 • IMG_2746
 • IMG_2754
 • IMG_2757
 • IMG_2759
 • IMG_2761
 • IMG_2764
 • IMG_2770
 • IMG_2774
 • IMG_2775
 • IMG_2790