Artykuły
16 czerwca w naszym kościele uroczyście upamiętniono 27. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Starym Sączu oraz kanonizację św. Kingi. Po wieczornej Mszy Świętej odbył się wyjątkowy program słowno-muzyczny pod hasłem „NIE BÓJCIE SIĘ BYĆ ŚWIĘTYMI”. Montaż poetycki przygotowali przedstawiciele parafii. Artyści recytowali wiersze, wśród których znalazły się także osobiste utwory Karola Wojtyły. O regionalną i klimatyczną oprawę muzyczną zadbały zespoły „Starosądeczanie” oraz „Dolina Popradu”. Wspólnie ze zgromadzonymi wiernymi odśpiewano pieśni bliskie sercu Papieża Polaka.
W czwartek, 4 czerwca, ulicami Starego Sącza przeszła tradycyjna procesja eucharystyczna, będąca publicznym wyznaniem naszej wiary i przywiązania do chrześcijańskich tradycji. Główne uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10:00 uroczystą Mszą Świętą, celebrowaną przy ołtarzu polowym na starosądeckim Rynku. Po Eucharystii licznie zgromadzeni parafianie oraz goście wyruszyli w procesji do czterech ołtarzy. Trasa przejścia procesji prowadziła ulicami miasta do kościoła pw. Bożego Miłosierdzia na Osiedlu Słonecznym. W procesji aktywnie uczestniczyły dzieci sypiące kwiaty, chłopcy z dzwonkami, dzieci pierwszokomunijne, a także Liturgiczna Służba Ołtarza, Dziewczęca Służba Maryjna, poczty sztandarowe i asysta niosąca feretrony.
W sobotę, 23 maja 2026 roku, nasza parafia stała się radosnym centrum uwielbienia Najświętszej Maryi Panny. Przeżywaliśmy I Dekanalny Przegląd Pieśni Maryjnej „Majówka z Matką Bożą”, który zgromadził licznych wykonawców oraz parafian pragnących wyśpiewać swoją miłość do Matki Bożej. Na naszej scenie zaprezentowało się osiem wspaniałych grup, które zachwyciły talentem, zaangażowaniem i pięknym przygotowaniem muzycznym.
W niedzielę 10 maja w naszej parafii Miłosierdzia Bożego przeżywaliśmy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca przyjęło 56 dzieci. To wielkie i radosne wydarzenie nie tylko dla nich samych oraz ich rodzin, ale też dla całej naszej wspólnoty. Na koniec Mszy świętej miał miejsce bardzo piękny gest. Dzieci pierwszokomunijne zawierzyły się opiece Matki Bożej, składając u Jej stóp białe róże. Ten wzruszający moment był symbolem ich czystych serc, w których właśnie zagościł Chrystus. Wszystkim dzieciom życzymy, aby Pan Jezus był ich najlepszym przyjacielem na każdym etapie życia. Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i trud przekazania daru wiary.
W poniedziałkowy wieczór, 13 maja o godzinie 20:00, nasza wspólnota parafialna zainaugurowała tegoroczny cykl Nabożeństw Fatimskich. Pod przewodnictwem Księdza Proboszcza, wierni zgromadzili się, by w rocznicę objawień maryjnych wspólnie prosić o pokój i potrzebne łaski. Odpowiadając na wezwanie Maryi, wyruszyliśmy w procesji różańcowej ulicami osiedla Północ. W blasku świec i płonących pochodni z wielką czcią niesiono pięknie rozświetloną figurę Matki Bożej Fatimskiej. Niezwykle wzruszającym elementem nabożeństwa był udział najmłodszych. Dzieci, ubrane w tradycyjne stroje nawiązujące do czasów objawień i przebrane za fatimskich pastuszków, kroczyły niosąc relikwie świętych Hiacynty i Franciszka. To piękne przypomnienie o wezwaniu do dziecięcej ufności wobec Boga, do której zaprasza nas Maryja. To piękne, pełne skupienia nabożeństwo zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego, zawierzając nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną opiece Matki Bożej.




