16 czerwca w naszym kościele uroczyście upamiętniono 27. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Starym Sączu oraz kanonizację św. Kingi. Po wieczornej Mszy Świętej odbył się wyjątkowy program słowno-muzyczny pod hasłem „NIE BÓJCIE SIĘ BYĆ ŚWIĘTYMI”. Montaż poetycki przygotowali przedstawiciele parafii. Artyści recytowali wiersze, wśród których znalazły się także osobiste utwory Karola Wojtyły. O regionalną i klimatyczną oprawę muzyczną zadbały zespoły „Starosądeczanie” oraz „Dolina Popradu”. Wspólnie ze zgromadzonymi wiernymi odśpiewano pieśni bliskie sercu Papieża Polaka.
W czwartek, 4 czerwca, ulicami Starego Sącza przeszła tradycyjna procesja eucharystyczna, będąca publicznym wyznaniem naszej wiary i przywiązania do chrześcijańskich tradycji. Główne uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10:00 uroczystą Mszą Świętą, celebrowaną przy ołtarzu polowym na starosądeckim Rynku. Po Eucharystii licznie zgromadzeni parafianie oraz goście wyruszyli w procesji do czterech ołtarzy. Trasa przejścia procesji prowadziła ulicami miasta do kościoła pw. Bożego Miłosierdzia na Osiedlu Słonecznym. W procesji aktywnie uczestniczyły dzieci sypiące kwiaty, chłopcy z dzwonkami, dzieci pierwszokomunijne, a także Liturgiczna Służba Ołtarza, Dziewczęca Służba Maryjna, poczty sztandarowe i asysta niosąca feretrony.





