Menu główne
Strona główna
Aktualności
Budowa Kościoła
Msze święte
Sakramenty
Historia
Kronika - 2006
Kronika - 2007
Kronika - 2008
Kronika - 2009
Kronika - 2010
Kronika - 2011
Kronika - 2012
Księża
Wspólnoty
Kontakt
Księga gości

Image
Image
Image
Image
Image

 
Strona główna arrow Księża
Księża

Proboszcz 

Image

 

    Ks. Janusz Ryba urodzony w 1963 roku w Gorlicach. Pochodzi z Zagórzan. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Świecenia Kapłańskie otrzymał z rąk ks. Arcybiskupa Jerzego Ablewicza 12 czerwca 1988 roku w Tarnowie. Jako wikariusz w parafiach w Wietrzychowicach, Brzesku, Ciężkowicach, Dębicy i do 2005 roku Starym Sączu z poleceniem budowy koscioła. Od 22 lutego 2005 roku Rektor Rzymskokatolickiego Rektoratu Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu. W dniu 25.01.2009 roku mianowany proboszczem nowo powstałej Parafii Miłosierdzia Bożego.

 

 


 Wikariusze

 Image  
     Ks. Henryk Słąba  urodzony w 1962 roku w Mielcu. Pochodzi z Mielca parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po ukończeniu szkoły średniej i po kilku latach studiów wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk ks. Bp Józefa Życińskiego 29 maja 1993 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Czarna Tarnowska, Jazowsko, Tropie, Dobra koło Limanowej, Dębica p. Matki Bożej Anielskiej.
Od dnia 26 sierpnia 2011 roku posługuje w parafii Miłosierdzia Bożego  w Starym Sączu.

 
 
 
  
  Image 
     Ks. Tomasz Stachel, urodzony w 1966 roku w Brzesku. Pochodzi z Tymowej obecnie parafia Tworkowa koło Czchowa. Po ukończeniu szkoły średniej wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk ks. Bp Józefa Życińskiego 28 maja 1994 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Krościenko nad Dunajcem, Łęg Tarnowski, Dobra koło Limanowej, Rzepiennik Biskupi, Skrzyszów.
Od dnia 26 sierpnia 2009 roku posługuje w parafii Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu.
 
 
 
 
Powered by Joomla! template by Lavinia  Administrator MW