Budowa Kościoła

Strona główna arrow Księża
Księża

Image

Ks. Janusz Ryba urodzony w 1963 roku w Gorlicach. Pochodzi z Zagórzan. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Świecenia Kapłańskie otrzymał z rąk ks. Arcybiskupa Jerzego Ablewicza 12 czerwca 1988 roku w Tarnowie. Jako wikariusz w parafiach w Wietrzychowicach, Brzesku, Ciężkowicach, Dębicy i do 2005 roku Starym Sączu z poleceniem budowy koscioła. Od 22 lutego 2005 roku Rektor Rzymskokatolickiego Rektoratu Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu. W dniu 25.01.2009 roku mianowany proboszczem nowo powstałej Parafii Miłosierdzia Bożego.

Wikariusze

Image
     Ks. Henryk Słąba  urodzony w 1962 roku w Mielcu. Pochodzi z Mielca parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po ukończeniu szkoły średniej i po kilku latach studiów wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk ks. Bp Józefa Życińskiego 29 maja 1993 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Czarna Tarnowska, Jazowsko, Tropie, Dobra koło Limanowej, Dębica p. Matki Bożej Anielskiej.
Od dnia 26 sierpnia 2011 roku posługuje w parafii Miłosierdzia Bożego  w Starym Sączu.

Image
     Ks. Tomasz Stachel, urodzony w 1966 roku w Brzesku. Pochodzi z Tymowej obecnie parafia Tworkowa koło Czchowa. Po ukończeniu szkoły średniej wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk ks. Bp Józefa Życińskiego 28 maja 1994 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Krościenko nad Dunajcem, Łęg Tarnowski, Dobra koło Limanowej, Rzepiennik Biskupi, Skrzyszów.
Od dnia 26 sierpnia 2009 roku posługuje w parafii Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu.