Menu główne
Strona główna
Aktualności
Budowa Kościoła
Msze święte
Sakramenty
Historia
Kronika - 2006
Kronika - 2007
Kronika - 2008
Kronika - 2009
Kronika - 2010
Kronika - 2011
Kronika - 2012
Księża
Wspólnoty
Kontakt
Księga gości

Image
Image
Image
Image
Image

 
Strona główna arrow Historia
Historia

    W dziale Historia została zaprezentowana historia naszej parafii. Znajdziemy tutaj pierwsze informacje o budowie nowego kościoła i powstaniu nowej parafii, które pojawiły się w roku 2002. Możemy również, przeczytać relację z uroczystości poświęcenia placu budowy nowego kościoła oraz uroczystości poświecenia kaplicy. W każdym artykule znajdują się ciekawe galerie zdjęć.Nowy kościół - październik 2002
 Image
    Pierwsza wzmianka o budowie kościoła na Osiedlu Słonecznym w Starym Sączu ukazała się w październikowym numerze gazety parafialnej „Z grodu Kingi” wydawanej przy kościele parafialnym św. Elżbiety w Starym Sączu.
    Budowniczym kościoła będzie ks. Janusz Ryba, obecnie wikariusz parafii pw. św. Elżbiety w Starym Sączu.

Czytaj całość…
 
Nowa parafia - wrzesień 2003
 Image  
    Kończą się wakacje, w czasie których zostały podjęte ważne decyzje dotyczące budowy kościoła na Osiedlu Słonecznym. Pod koniec czerwca 2003 r. miało miejsce rozstrzygniecie konkursu dotyczącego projektu bryły kościoła. W konkursie wzięło udział siedmiu architektów, którzy przedstawili jedną lub więcej koncepcji. Komisja Sztuki Kościelnej wybrała dwa projekty i przedstawiła je ks. Biskupowi Ordynariuszowi, który zadecydował, że projekt mgr inż. Marka Jasiewicza z Nowego Sącza jest najbardziej odpowiedni i zatwierdził go do realizacji.
Czytaj całość…
 
Budowa kaplicy - wrzesień 2004
Image     Przed rozpoczęciem budowy nowej świątyni powstaje tymczasowa kaplica, w której oddając cześć Chrystusowi Miłosiernemu będziemy wypraszać pokój dla świata. Kaplica ta została zdemontowana w Tarnowie w parafii Dobrego Pasterza. W swojej historii służyła wiernym przy trzech budowach kościołów. Wszyscy, którym służyła, bardzo chwalili jej funkcjonalność. Kaplica jest dość dużych rozmiarów i jej przeniesienie wymagało dużego nakładu sił.
Czytaj całość…
 
Poświęcenie kaplicy - listopad 2004
Image   27 listopada 2004 roku Ksiądz Biskup Bobowski przy udziale księży z dekanatu poświęcił kaplicą i oddał ją we władanie Bożemu Miłosierdziu. W swojej homilii Ks. Biskup podkreślił znaczenie świątyni dla budowania duchowej wspólnoty Kościoła i wezwał do dalszej współpracy w budowaniu świątyni Miłosierdzia Bożego.
    Oprawę uroczystości przygotowali uczniowie starosądeckiego gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli oraz orkiestra dęta wraz z chórem parafialnym.

Czytaj całość…
 
Powered by Joomla! template by Lavinia  Administrator MW